Blog kosmetyczny


Dlatego nigdy nie należy zrywać lakieru hybrydowego (i żelu) z paznokci!

Uwielbiamy piękny manicure! Długie, błyszczące paznokcie są zawsze świetnym dodatkiem. Ale kiedy twój manicure się zniszczy, coś zaczyna odpadać, masz duży odrost i nie chce Ci się zdjąć paznokci u profesjonalistki a sama nie umiesz tego zrobić zaczynasz skubać lakier... I w końcu zrywasz cały lakier z paznokci. Która z Pań nigdy tego nie robiła?

Zerwanie lakieru lub co gorsza żelu może zrujnować zdrowie twoich paznokci i mieć nieprzyjemne następstwa. Jako miłośnicy wszelkiego rodzaju rozpieszczania, czujemy się zobowiązani, aby wszystkie kobiety wiedziały o konsekwencjach i co można zrobić, aby nie zepsuć paznokci na dobre.

Nie tylko hybryda

Gdy zerwiesz żelowy manicure, nie będziesz po prostu zdejmowała lakieru. Zrywasz kilka warstw samych paznokci. Może to prowadzić do pękania i łamliwości w szczególności z powtarzającym się zrywaniem, słabną wraz z upływem czasu. Zrywanie spowoduje nieregularną powierzchnie i tekstury na paznokciach i uczyni je bardzo suchymi i łuszczącymi się. Jeśli jesteś seryjną zrywaczką, możesz potrzebować przedłużonej przerwy w robieniu manicure, dopóki twoje paznokcie nie odzyskają całkowicie zdrowia po traumie. Nawet jeśli hybryda sama zaczęła odchodzić od jednego miejsca Twojego paznokcia to wcale nie znaczy, że trzyma się gorzej w innej jego części! Znacznie gorsze od zrywania hybrydy jest zrywanie żelu. Żel nie jest elastyczny i trzyma się paznokci na mur beton, zrywanie żelu może skutkować zerwaniem paznokcia... W ten sposób możesz uszkodzić macierz a Twój paznokieć już zawsze będzie rósł krzywo...

Jak prawidłowo usunąć manicure hybrydowy i żelowy

Manicure hybrydowy:

Hybrydę w domowych warunkach zdejmiesz acetonem. Możesz też spiłować ją pilnikiem na zero jednak pamiętaj by być delikatna, w przeciwnym razie uszkodzisz swoje paznokcie. My opiszemy metodę z acetonem.

1. Spiłuj top z paznokci

2. Na wacik wylej trochę acetonu, przyłóż wacik do palca.

3. Owiń paznokcie folią aluminiową.

4. Odczekaj 15 minut.

5. Zdejmij folię z jednego paznokcia i sprawdź czy lakier zaczął odchodzić.

6. Jeśli tak to drewnianym patyczkiem delikatnie zdrap hybrydę z paznokcia.

7. Bufferem wygładź płytkę paznokcia.

8. Umyj ręce a następnie nasmaruj je kremem.

9. Gotowe! :)

Manicure żelowy

Tutaj już jest znacznie ciężej bo żel nie rozpuszcza się w acetonie... Jedyny domowy sposób to spiłowanie żelu. Chwyć za pilnik o gradacji 100/180 i spiłuj żel z paznokci. Jeśli masz przedłużone paznokcie zacznij od spiłowania długości a potem piłuj od góry. Trochę to potrwa jednak lepsze to niż uszkodzenie paznokci. Polecamy jednak udanie się do specjalistki, która zdejmie manicure frezarką.

Powodzenia! :)

Copyright © 2019 Kosmetyki na czasie